Zapraszamy na zajęcia sportowe dla osób 50+

In 27 października, 2014

asos_logo_kolor„Każdy wiek jest dobry do rozpoczęcia aktywności fizycznej, nie ma znaczenia jak bardzo jesteś dojrzały – ruch pozwoli Ci cieszyć się zdrowiem i witalnością” – z takim przesłaniem BENE SPORT CENTRUM zaprasza wszystkie Panie na zajęcia sportowe przeznaczone dla osób 50+.

Są to zajęcia o niskiej i średniej intensywności dostosowanej do grupy wiekowej 50 +. Trening wzmacniający, ogólnorozwojowy, ukierunkowany na wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych. Zawiera różne warianty wykorzystania przyborów i przyrządów m.in. step, hantle, tubingi, piłki oraz zajęcia na siłowni. Poprzez zastosowanie podczas zajęć przyborów i przyrządów ze strefy fitness BENE SPORT CENTRUM dba o jeszcze większe bezpieczeństwo wykonywania ćwiczeń wzmacniających.

CEL ZAJĘĆ: świadome, efektywne wzmacnianie i ujędrnianie ciała, poprawa wydolności organizmu, wytrzymałości i siły mięśni bez nadmiernego ich wzrostu, rozciąganie, relaks.

TYP ZAJĘĆ: aerobowe o niskiej i średniej  intensywności

PRZEZNACZONE DLA OSÓB: początkujących oraz średnio zaawansowanych

Oraz zajęcia o niskiej i średniej intensywności, których charakter odpowiada na potrzeby grupy wiekowej 50 +:

BODY BALL – zajęcia z wykorzystaniem małych i dużych piłek, doskonałe połączenie ćwiczeń równoważnych i pracy nad wzmocnieniem mięśni całego ciała.

BRZUCH + STRETCHING – zajęcia wzmacniające mięśnie brzucha oraz rozciągające podstawowe grupy mięśniowe.

HATHA YOGA – nauka koordynacji oddechu i ruchu. Wywodzący się z Indii system praktyki prowadzącej do integracji osobowości na płaszczyźnie psychicznej, emocjonalnej i fizycznej.

SPINE YOGA – (Yoga dla kręgosłupa) to zajęcia, których głównym zadaniem będzie zbudowanie stabilnej podstawy ciała. Wykonywane asany będą wpływać na wzmocnienie, rozluźnienie oraz zwiększanie ruchomości w obrębie całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru kręgosłupa.

PILATES EQUIPMENT – zajęcia, podczas których wykorzystuje się podstawę ćwiczeń Pilates, a także ich modyfikacje przy użyciu przyborów. Roller, Easy Ball, Fit Ball i Ring to zarówno urozmaicenie ćwiczeń Pilates, jak i zwiększenie ich intensywności.

STRETCHING – ćwiczenia rozciągające, relaksujące, oddechowe, działające odprężająco na cały organizm oraz często obciążany kręgosłup. Dzięki regularnemu rozciąganiu ciało staje się bardziej elastyczne i przygotowane do efektywnego wysiłku podczas innych ćwiczeń.

ZDROWY KRĘGOSŁUP – zestaw specjalnych ćwiczeń, łagodzący bóle kręgosłupa, uczący prawidłowej postawy ciała, wyrównujące napięcia mięśniowe.

SPIRAL MOVEMENTS – Połączenie wszystkich technik z grupy zajęć Body&Mind z zasadami funkcjonalnej pracy na taśmach mięśniowych naszego ciała. Ćwiczenia mobilizująco-rozciągające, które bazują na naturalnych ruchach kręgosłupa czyniąc je bardzo bezpiecznymi i jednocześnie wysoce skutecznymi. Dynamiczna i płynna choreografia ciała i umysłu w rytm pięknych dźwięków. Ćwiczenia dla osób uczestniczących wcześniej w zajęcia z grupy  powyżej, przede wszystkim ze zdrowego kręgosłupa, jako kontynuacja ćwiczeń profilaktycznych o większej intensywności.

Ceny dla Seniorów kształtują się następująco:

– karnet 5 wejść – 49 zł
– karnet 10 wejść – 69 zł