ZAPRASZAMY NA SENIORALLIA 29-30 października

In 16 października, 2016

W dniach 29-30 października dzięki wsparciu z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej ASOS 2014-2020 Fundacja „Edukatio” będzie realizować Seniorallia – Dni Seniora, wydarzenie o charakterze otwartym, skierowane do szczecińskich Seniorów 60+.

Seniorallia zostaną zorganizowane w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia (ul. Tadeusza Wendy 14, 70-655 Szczecin).
Impreza ta odbędzie się w październiku – z uwagi na fakt, iż w tym miesiącu przypadają:
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych oraz Europejski Dzień Seniora.

Na Seniorallia będą składały się mini-targi dla Seniorów oraz część pelekcyjno-wykładowa dla Seniorów z ekspertami z różnych dziedzin.

Prelekcje z ekspertami – Sobota 29 października 2016:

godz. 12.00 – „Bezpieczny senior” – starszy sierżant Monika Malińs

godz. 13.30 – „Depresja czy smutek” – lekarz medycyny Wojciech Klukowski, specjalista psychiatra

godz. 14.30 – „W trosce o twoje stopy – rodzaje zmian, sposoby terapii i prawidłowa pielęgnacja” – Mgr Martyna Mazur-Zielińska, kosmetolog, specjalista podolog

Prelekcje z ekspertami – Niedziela 30 października 2016:

godz. 12.00 – „Zdrowy tryb życia” – mgr Katarzyna Narodowska, dietetyk

godz. 13.30 – „Umysł jak wino: im dojrzalszy, tym lepszy! Fakty i mity odnośnie funkcjonowania ludzkiego umysłu” – Maja Wencierska, neurokognitywista, socjolog, fizyk medyczny, coach ICF

godz. 15.30 – „Cukrzyca – diagnostyka, samokontrola, leczenie” – lek. med. dr Grzegorz Skuza

Podczas prelekcji czas umili poczęstunek z Restauracji Stara Rzeźnia!

Oprócz prelekcji na targach zaprezentuje się wielu wystawców świadczących usługi dla Seniorów.

Serdecznie zapraszamy – Fundacja ”Edukatio”!