Zachodniopomorskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne

In 1 grudnia, 2014

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii zaprasza Panie w wieku 50-69 lat (rocznikowo) na badania mammograficzne.

Badania są bezpłatne, nie wymagają skierowania.

Badania skierowane są do osób posiadających aktualne ubezpieczenie zdrowotne zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 27 sierpnia 2004r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2008r. Nr 164, poz. 1027 z późn. zm.)

Program adresowany jest do kobiet, które nie wykonały badania mammograficznego w ciągu ostatnich 2 lat oraz do  kobiet, które otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu występujących czynników ryzyka:

1. Raka piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry, córki).
  2. Mutacji w obrębie genów BRCA 1 lub/ i BRCA 2

Więcej informacji o programie można uzyskać  również na stronie internetowej Centralnego Ośrodka Koordynującego www.profilaktykaraka.coi.pl

W województwie zachodniopomorskim badania mammograficzne w ramach etapu podstawowego można wykonywać w 14 ośrodkach stacjonarnych, w 2 pracowniach mobilnych, a w ramach pogłębionej diagnostyki w 5 ośrodkach w województwie.

Ośrodki realizujące Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi spełniają wymogi prawne oraz zapewniają wysoką jakość badań, corocznie w ośrodkach przeprowadzane są kontrole jakości badań mammograficznych.