Szczecińskie obchody Święta Wojska Polskiego

By admin
In 12 sierpnia, 2014
Comments off
593 Views

Przypominamy Paniom, iż obchody Święta Wojska Polskiego rozpocznie uroczysta msza święta celebrowana przez proboszcza Parafii Wojskowej w Szczecinie, która odbędzie się  15 sierpnia  (piątek) o godz. 13.00 w Kościele Garnizonowym. Msza, uświetniona będzie przez wojskową asystę honorową – Poczet Sztandarowy oraz Kompanię Honorową 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich, a także Orkiestrę Wojskową Szczecin.
16 sierpnia (sobota) o godz. 12.00 na Wałach Chrobrego rozpocznie się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego. W jego trakcie odczytany zostanie Apel Pamięci Oręża Polskiego oraz odbędzie się defilada pododdziałów i sprzętu 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Po zakończeniu uroczystości na Wałach Chrobrego zapraszamy Panie na piknik, który będzie trwał do godz. 16.00. Będą mogły Panie podziwiać sprzęt wojskowy oraz  skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki. Przy nabrzeżu zacumowany i udostępniony dla zwiedzających będzie okręt transportowo-minowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.

Comments are closed.