Książka mówiona rozwiązaniem na kłopoty ze wzrokiem!

In 18 listopada, 2014

Seniorów mających kłopoty ze wzrokiem jak również członków ich rodziny, którzy są osobami niedowidzącymi  albo niewidomymi zapraszamy 27 listopada (czwartek) do siedziby ProMedia -filia biblioteczna nr 54 (al. Wojska Polskiego 2) od godz. 14:00.

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się jak nie stracić kontaktu z literaturą mimo problemów ze wzrokiem, czym jest książka mówiona, gdzie można uzyskać pomoc i jak dbać o wzrok, jak pomóc osobie niewidomej i niedowidzącej w  sytuacjach życia codziennego.

W ramach spotkania przewidziane jest:
od godz. 14.00 – spotkanie z członkami Polskiego Związku Niewidomych;
od godz. 17.00 – spotkanie z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych, z okulistą;
od godz. 18.00 – monodram „NIEWIDKA” według prozy T.Nowaka, w wykonaniu A.Czarnuszki.

Spotkanie ma pokazać, że książki są na wyciągnięcie ręki i że osoba mająca problem ze wzrokiem można pozostać w kontakcie z literaturą.

Wstęp wolny.