Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku

By admin
In 26 listopada, 2015
Comments off
581 Views

Zapraszamy mieszkańców Szczecina oraz turystów do Zamku Książąt Pomorskich na kolejną edycję Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie czekać będzie na Państwa moc atrakcji: koncerty, spektakle teatralne, gry i zabawy, pracownia elfów oraz kino dla najmłodszych.

Przechadzając się między świątecznymi straganami, będzie można skosztować pysznych regionalnych specjałów i napić gorącej czekolady. Na placu, przy zamkowej Wieży Dzwonów, posłuchamy opowieści Św. Mikołaja, a mikołajkowa skrzynka na listy zbierze marzenia wszystkich dzieci.

Atrakcją Jarmarku będzie zagroda reniferów, które pomagają Św. Mikołajowi rozwozić prezenty.

Na Dziedzińcu Menniczym zabłyśnie piękna, baśniowa karuzela wenecka. Dla wszystkich dzieci wstęp na karuzelę bezpłatny! Każdy będzie mógł poczęstować się m.in. watą cukrową, popcornem, jabłkami. Wata cukrowa i popcorn bez ograniczeń!

Wyjątkowe prezenty dla najbliższych będą do zakupienia w salach Restauracji Zamkowej podczas kiermaszu rękodzieła artystycznego. Na odwiedzających czekają ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, wianki świąteczne, przytulanki, oryginalna biżuteria, witraże i wiele, wiele innych atrakcyjnych artykułów.

Na dziedzińcu stanie żywa pięknie udekorowana choinka.

Zapraszamy do udziału w  warsztatach i konkursach ekologicznych w Ekostrefie, która powstała przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek odbywać się będą warsztaty i konkursy ekologiczne. Celem ekowarsztatów ma być rozwijanie wyobraźni, zdolności manualnych, poczucia estetyki i uwrażliwienia na niezwykle ważną w dzisiejszych czasach ekologię.

 

ZAGRODA RENIFERÓW ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

plac przy Wieży Dzwonów

Niezapomnianych przeżyć dostarczy wizyta w zagrodzie reniferów, a dodatkową atrakcją będzie możliwość wysłania listu pocztą mikołajkową do św. Mikołaja.

12 grudnia (sobota), godz.12:00-19:00

13 grudnia (niedziela), godz.12:00-19:00

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich

 

asos_logo_kolor

Comments are closed.