JAKIE ZNACZENIE MAJĄ KOSZMARY SENNE – SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

By admin
In 8 listopada, 2015
Comments off
516 Views
Zapraszamy na spotkanie z Grzegorzem Szczepańskim, psychologiem i  psychoterapeutą, który opowie o znaczeniu sennych koszmarów.

Prezentacja zatytułowana „Jakie znaczenie mają koszmary senne – perspektywa psychologii procesu” odbędzie się 23 listopada 2015 (poniedziałek), w filii bibliotecznej nr 4 (ul. Barnima 25) o godzinie 17.30.

Koszmary senne potrafią wywołać w nas prawdziwy szok. Budzą nas często ze snu – i to nie tylko tego nocnego, ale też ze snu, którym bywa rutyna naszego życia. Nasza psychika, za pomocą koszmarów, chce nam przekazać ważne informacje dotyczące nas samych. Jednak jak w każdym śnie, są to informacje przekazane za pomocą obrazów i symboli. Często więc są niezrozumiałe lub odczytywane przez nas w sposób zbyt uproszczony, dosłowny lub proroczy.
Spotkanie jest okazją do zapoznania się ze sposobem myślenia i metodami psychologii procesu, który pomaga zrozumieć i „odkodować” znaczenie koszmaru. Oprócz teorii, będą także przedstawione dwa przykłady pracy z koszmarami z praktyki klinicznej prowadzącego, będzie też czas na zadawanie pytań odnośnie własnych snów.
Wstęp wolny!
Prosimy jednak o zgłoszenia, które przyjmuje Anna Blichowska: telefonicznie (tel. 504025791) lub mailowo (annabli@o2.pl).
Można również dokonać zgłoszenia w siedzibie Biblioteki. Zapraszamy.

asos_logo_kolor

Comments are closed.