Jak postępować by nie dać się oszukać? – wykład dla Seniorów

By admin
In 28 listopada, 2014
Comments off
611 Views

Akademia Seniora oraz Policja zaprasza na wykład dotyczący bezpieczeństwa Seniorów, który  odbędzie się  5 grudnia o godz. 16:30 w Sali Akademii Seniora ul. H. Dąbrowskiego 38-40 pok. 103 I piętro w Szczecinie.

Wykład poprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej na którym przedstawią zasady bezpieczeństwa dla osób starszych. Zwracać będą uwagę na bezpieczne zachowania zarówno w sytuacjach które zdarzają się w życiu codziennym a także w ruchu drogowym.

Policjanci opowiedzą o specyfice przestępstw dokonywanych na osobach starszych i samotnych, a także podpowiedzą, jak postępować, aby nie dać się oszukać. Dużo miejsca funkcjonariusze poświęcą kradzieżom kieszonkowym, czy oszustwom metodą „na wnuczka”, „na urzędnika” których ofiarami najczęściej padają osoby starsze. Poruszona zostanie także kwestia sposobów przechowywania cennych przedmiotów i pieniędzy, a także wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych.

Z uwagi na określoną ilość miejsc Akademia Seniora prosi o kontakt z Sekretariatem celem rezerwacji miejsca, tel. 91-484-19-60.

 

asos_logo_kolor

 

 

Comments are closed.