Akcja Jesień Seniora – bezpłatne badania pamięci dla osób starszych

In 13 listopada, 2014

Informujemy, że w ramach akcji „Jesień Seniora” trwają zapisy na bezpłatne badania pamięci w Szczecinie w kierunku choroby Alzheimera u osób powyżej 60 roku życia.

Celem akcji jest przeprowadzenie bezpłatnych  przesiewowych badań u mieszkańców Szczecina i okolic.

lekarz

Przy rejestracji  telefonicznej usłyszą Panie, jakie dokumenty będą potrzebne i zostaną Panie zapisane w pierwszej kolejności do psychologa, który przeprowadzi testy.  Na ich podstawie pacjent będzie kierowany na dalszą diagnostykę.

Przypominamy, że choroba Alzheimera charakteryzuje się tym, że pacjenci pamiętają dobrze to, co było dawno temu, a nie są w stanie zapamiętać aktualnych wydarzeń.
Niezmiernie ważne jest by jak najszybciej rozpoznać chorobę i móc podjąć stosowne leczenie.  Odpowiednio wczesne podjęcie leczenia może chorobę Alzheimera skutecznie hamować.

Badania pamięci prowadzone są przez psychologów i neurologów Centrum Medycznego Euromedis w Szczecinie i obejmują testy neuropsychologiczne (MMSE, DemTect, Test Zegara).

Testy odbywają się codziennie
przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 33a w Szczecinie w godz. od 8:00 do 19:00.

Na badania można zarejestrować się pod numerem tel. 91-818-21-41 lub 502 033 820.

Więcej informacji: na stronie Euromedis

Wizyta zawsze jest potwierdzana, by nikt o niej nie zapomniał.

Organizator akcji – Stowarzyszenie na rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych Cogito
Patron Główny – Mylan
Patronat medialny – Kurier Szczeciński i Polskie Radio Szczecin.